Vem kan hjälpa dig?

Kontaktpersoner

Urban Widén

Managing Director
+46 70 466 3160
uwiden@furstlab.se

Besöksadress i Sverige

Fürst Medicinskt Laboratorium Kungsgatan 8 (KG10) 111 43 Stockholm

Kundtjänst

Kundtjänst +47 2290 9666 kundestotte@furst.no

Medicinska frågor

Läkare

Klinisk Kemi/Farmakologi:


Jourtelefon Kemi/ Farmakologi +47 2290 9550 Rådgivning för beställare
Johan Bjerner Kemi +47 2290 9547 jbjerner@furst.no
Marie Buchmann Kemi/ Farmakologi +47 2290 9553 msbuchmann@furst.no
Asle Helgheim Kemi +47 2290 9538 asle@furst.no
Thor Hilberg Farmakologi/ Kemi +47 2290 9539 tahilberg@furst.no

Kersti Oppen

ST-läkare

+ 47 2290 9554

koppen@furst.no

Kjell Torgeir Stokke Kemi +47 2290 9551 ktstokke@furst.no
Torleif Trydal Kemi +47 2290 9515 ttrydal@furst.no
Patologi:


Karin Yvonne Anderssen Patologi +47 2299 6534 kyanderssen@furst.no
Anne Kristin Goplen Patologi +47  2299 6522 akgoplen@furst.no
Terese Kristina Haaland Patologi +47 2299 6515 tkhaaland@furst.no
Merete Eklund Johansen Patologi +47 2299 6519 mejohansen@furst.no
Magnus Trygve Røger Patologi +47 2299 6516 mtroeger@furst.no
Tor Aaberg Patologi (torsd-fred) + 47 2299 6517

taaberg@furst.no

Klinisk mikrobiologi:


Jourtelefon Mikrobiologi +47 2290 9577 Rådgivning för beställare
Peter Gaustad Mikrobiologi +47 2290 9638

pgaustad@furst.no

Trond Egil Ranheim Mikrobiologi +47 2290 9679 teranheim@furst.no
Trygve Tjade Mikrobiologi +47 2290 9636 ttjade@furst.no

Marknadsgruppen/IT-support

Elektronisk svarsöverföring, elektronisk beställning, IT-stöd-Fürst Forum

Marknad/support  +47 22 90 96 69 marked_support@furst.no

Hämtning av prov

Eli Halvorsrud +47 22 90 95 29 ehalvorsrud@furst.no

Adressändring,  nya användare

Ändringar +47 22 90 96 16 endring@furst.no

Kvalitetskontroll och kvalitetssäkring

Ida Mari Haugom +47 22 90 95 57 imhaugom@furst.no

Kvalitetskontroll för primärvården

Helle Skrattalsrud + 4722 90 95 44 hskrattalsrud@furst.no

Läs mer om